Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Uderzenie w grupę przestępczą, której członkowie działali na szkodę jednego z klubów sportowych

  Działania policjantów Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Poznaniu doprowadziły do zatrzymań w sprawie działalności na szkodę jednego z krakowskich klubów sportowych. W ręce stróżów prawa wpadły cztery osoby bezpośrednio związane z działalnością finansową klubu sportowego w minionych latach. Zarzuca się im m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

 2. 5 zatrzymanych podejrzanych jest m.in. o pranie pieniędzy

  CBŚP uderzyło w grupę, której członkowie podejrzani są o wyłudzenie niemal 7 mln zł nienależnego zwrotu podatku VAT. Policjanci wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Lublinie prowadzą śledztwo, w którym występuje łącznie już 30 podejrzanych. Działania służb, m.in. funkcjonariuszy KAS zapobiegły wyłudzeniu blisko 1,5 mln zł. Tym razem do sprawy zatrzymano 5 osób.

 3. Wspólna akcja CBŚP i CBA – 7 osób zatrzymanych

  Policjanci z CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami CBA zatrzymali 7 osób w związku z podejrzeniem działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Ze śledztwa wynika, że członkowie grupy narazili Skarb Państwa na uszczuplenia podatku od towarów i usług w kwocie ponad 33 mln zł. Przestępcze działania były prowadzone poprzez potwierdzające nieprawdę faktury VAT, dokumentujące rzekomy obrót paliwami.

 4. Na działalności grupy przestępczej Skarb Państwa mógł stracić 10 mln zł

  CBŚP razem ze Strażą Graniczną i mazowieckim KAS zlikwidowało paczkowalnię nielegalnych papierosów. Zabezpieczono blisko 800 tys. gotowych papierosów, a także profesjonalną maszynę do paczkowania wyrobów tytoniowych. Wartość narażenia na uszczuplenia podatkowe, gdyby zabezpieczony towar trafił na rynek, śledczy szacują na co najmniej 800 tys. zł. W wyniku działalności grupy Skarb Państwa mógł stracić nawet 10 mln zł. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej.

 5. Zarządy CBŚP

 6. Zmasowane działania CBŚP, SG i KAS wymierzone w przestępczość akcyzową

  Zlikwidowane 3 fabryki nielegalnych papierosów, na terenie 3 województw to efekt akcji przeprowadzonych przez CBŚP, SG i KAS. Przejęto blisko 10 mln gotowych papierosów oraz prawie 10 ton tytoniu, zabezpieczono także specjalistyczne maszyny służące do produkcji i pakowania papierosów. Tylko jedna z zabezpieczonych maszyn mogła dziennie wyprodukować milion papierosów. Łącznie zatrzymano 18 osób, które odpowiedzą za nielegalną produkcję wyrobów akcyzowych. Sprawy nadzorują Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp. oraz Prokuratury Rejonowe w Głogowie i Grodzisku Maz.

 7. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 8. Kierownictwo CBŚP

 9. Centralne Biuro Śledcze Policji

 10. Struktura CBŚP

Tagi

Fundusz Norweski
Handel ludźmi
Sieć pomocy osobom pokrzywdzonym
Fundacja wdowom i sierotom
Krajowa Mapa Zagrożeń Bepieczeństwa
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Polska Policja