Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 2. Funkcjonariusze CBŚP i Służby Więziennej rozbili zorganizowaną grupę, której członkowie sprzedawali narkotyki w więzieniu

  Policjanci CBŚP wspólnie z BSW Służby Więziennej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której terenem działania był Zakład Karny. Członkowie tej grupy podejrzani są o wprowadzanie do obrót narkotyków na terenie zakładu. W sprawie występuje 17 podejrzanych, w tym 2 funkcjonariuszy i 14 osadzonych w ZK.

 3. Zarządy CBŚP

 4. Wielka akcja służb na terenie całego kraju. CBŚP z Gdańska i Pomorska KAS rozbili grupę „blendującą” olej opałowy

  Zatrzymano 9 osób podejrzanych, przeszukano 60 mieszkań, firm i magazynów, zabezpieczono 6 zestawów z cysternami i paliwem w łącznej ilości 180.000 litrów, mnóstwo dokumentacji, a także maszyny i urządzenia służące do blendowania oleju opałowego i prawie milion złotych w gotówce, to efekt akcji przeprowadzonej przez CBŚP i KAS. Zlikwidowano również magazyn, w którym bezprawnie odbarwiano olej opałowy na ogromną skalę. W efekcie przestępczej działalności Skarb Państwa stracił około 20 milionów złotych.

 5. Kierownictwo CBŚP

 6. Struktura CBŚP

 7. Podstawowe zadania

 8. Łowcy cieni zatrzymali Piotra K. podejrzanego o udział w gangu o charakterze zbrojnym

  Policjanci CBŚP zatrzymali 53-letniego Piotra K. ps. „Piotrek”. Mężczyzna był poszukiwany dwoma Listami Gończymi wydanymi przez sądy w Warszawie. Pierwszy z nich został wydany w lutym 2016 roku. 53-latek był poszukiwany w celu tymczasowego aresztowania, a także jest podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o popełnienie kolejnych przestępstw.

 9. Efekty pracy CBŚP w 2017 roku

  Rozbicie 176 grup przestępczych, 3 761 osób podejrzanych, którym przedstawiono 11 748 zarzutów, z czego 1 245 tymczasowo aresztowano, zabezpieczenie mienia należące do podejrzanych na rekordową kwotę prawie 644 milionów złotych, odzyskanie 48 mln zł mienia, to tylko niektóre efekty pracy funkcjonariuszy CBŚP w 2017 roku. W trakcie rocznej odprawy podsumowującej miniony rok, nadinsp. Andrzej Szymczyk I Zastępca Komendanta Głównego Policji powiedział, że policjanci pracujący w CBŚP to jedni z najlepszych funkcjonariuszy w Policji. Słowa uznania i podziękowania policjantom CBŚP przekazali również przedstawiciele Prokuratury.

 10. Centralne Biuro Śledcze Policji

Tagi

Fundusz Norweski
Dopalacze kradną życie
Handel ludźmi
Sieć pomocy osobom pokrzywdzonym
Fundacja wdowom i sierotom
Krajowa Mapa Zagrożeń Bepieczeństwa