Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Działania CBŚP, KAS i prokuratury wymierzone w mafię paliwową

  Ogromne przedsięwzięcie, w którym uczestniczyło blisko 250 funkcjonariuszy CBŚP i KAS, przeprowadzono pod nadzorem wielkopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Akcja, która rozpoczęła się, gdy olej smarowy przelewano ze zbiorników do cysterny służącej do transportu oleju napędowego, to efekt wielu miesięcy pracy, dzięki której rozbito zorganizowaną grupę przestępczą działającą niemal w całej Polsce i w kilku krajach europejskich. Z zebranego materiału wynika, że podejrzani przerabiali olej smarowy na napędowy nie uiszczając należnych podatków. W trakcie działań zatrzymano 14 osób i przeszukano ponad 80 obiektów na terenie kraju. Uszczuplenia podatkowe mogły wynieść około 40 mln zł.

 2. Służby zapobiegły prawdopodobnej tragedii

  Funkcjonariusze ABW wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji weryfikując uzyskane wcześniej informacje zapobiegli prawdopodobnej tragedii, do której mogło dojść po detonacji specjalnie przygotowanych ładunków wybuchowych w jednym z mieszkań w bloku w Płocku.

 3. Nadzór nad agencją towarzyską sprawowali według grafiku

  Zlikwidowana agencja towarzyska, zatrzymane 6 osób, z czego 5 tymczasowo aresztowanych, to efekt działań policjantów CBŚP i Prokuratury Krajowej. Jedna z osób zatrzymanych jest podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Kobiety oddawały większość zarobionych pieniędzy, a w ramach grupy przestępczej stworzono nieformalny grafik, według którego sprawowano nadzór nad "biznesem".

 4. Praca w CBŚP

  O pracę w Centralnym Biurze Śledczym Policji mają prawo starać się wyłącznie funkcjonariusze Policji, którzy ukończyli co najmniej kurs podstawowy. Podstawą prawną naboru do Centralnego Biura Śledczego Policji jest art. 36 Ustawy o Policji z dnia 4 kwietnia 1990 r. z późniejszymi zmianami. Art. 36.

 5. Zarządy CBŚP

 6. Podstawowe zadania

 7. Uszczuplenia Skarbu Państwa mogły wynieść blisko 130 mln zł - akcja CBŚP i KAS

  Funkcjonariusze CBŚP i KAS przeprowadzili kolejną akcję związaną z likwidacją międzynarodowego związku przestępczego, którego członkowie są podejrzani o wprowadzanie do obrotu na terenie RP nielegalne paliwo. Według śledczych grupa na przestrzeni lat 2015-2018 wprowadziła do obrotu 41 mln litrów paliwa. Podczas akcji zatrzymano sześciu mężczyzn.

 8. Kierownictwo CBŚP

 9. Centralne Biuro Śledcze Policji

 10. Struktura CBŚP

Tagi

Fundusz Norweski
Handel ludźmi
Sieć pomocy osobom pokrzywdzonym
Fundacja wdowom i sierotom
Krajowa Mapa Zagrożeń Bepieczeństwa
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Nie daj się nabrać - sprawdź zanim podpiszesz
Polska Policja